Redirect

https://www.drupal.org/project/redirect
testovaná verze: 8.x-1.6 released 12 May 2020
/admin/config/search/redirect/settings

Provides the ability to create manual redirects and maintain a canonical URL for all content, redirecting all other requests to that path.

Redirect

 

Další podle mě "Must have" modul. Automaticky změní URL ze systémové verze na jejích alias - pokud tedy existuje. Pokud do URL zadáte např. http://localhost/drupal/node/41, automaticky ukáže tento node a přitom změní URL na alias http://localhost/drupal/aliquip-laoreet.

Kombinace modulů Pathauto a Redirect je naprosto zásadní pro generování a užívání hezkých URL.

 

Zajímavou funkcí je volba "Automatically create redirects when URL aliases are changed". To znamená, že pokud např. změníme Title nodu, a podle něj se nám vygeneruje nová URL, tak se automaticky zachovají oba dva aliasy – nový a původní – které povedou na stejný node. O to se postará nově vytvořený redirect. Takže pokud už někdo zná starou URL (např. vyhledávače nebo když jsme link poslali mailem ...), tak se návštěvníkovi stále zobrazí daná stránka, a ne chyba on nenalezené URL adrese.

Pokud je možné, používejte např. ve zmiňovaných emailech apod. variantu s nid (http://localhost/drupal/node/41). Tak bude fungovat stále nezávisle na aktuálním aliasu. 

Redirect settings

 

Na stránce http://localhost/drupal/admin/config/search/redirect pak vidíme všechny naše redirecty – pozor, neplést s aliasy (http://localhost/drupal/admin/config/search/path).

Redirect redirect

 

Redirect detail

 

Sub-modul Redirect 404 (Logs 404 errors and allows users to create redirects for often requested but missing pages) můžeme použít, pokud nás trápí nenalezené URL adresy.