Rabbit Hole

https://www.drupal.org/project/rabbit_hole
testovaná verze: 8.x-1.0-beta7 released 9 June 2020
konfigurace na edit stránkách jednotlivých entit

Rabbit Hole is a module that adds the ability to control what should happen when an entity is being viewed at its own page. Perhaps you have a content type that never should be displayed on its own page, like an image content type that's displayed in a carousel. Rabbit Hole can prevent this node from being accessible on its own page, through node/xxx.

Rabbit Hole extend

 

Modul je vhodný, pokud chceme nějaké stránky entity schovat. Ve výchozím stavu jsou například všechny taxonomy termy k dispozici na adrese /taxonomy/term/tid. O to se stará View "Taxonomy term". Ale i když ho třeba smažeme, stále bude URL /taxonomy/term/tid existovat. My ale nechceme, aby něco zobrazovala – třeba už jen proto, že není hezky formátovaná.

O to se právě postará modul Rabbit hole. Nejběžnější konfigurací pro dané Vocabulary bude asi vrácení "Access denied" stránky, nebo možná ještě lépe přesměrování na nějakou jinou, např. Homepage.

Zajímavou možností je ponechání volby přepsání nastavené výchozí konfigurace pro jednotlivé entity, tedy volba "Allow these settings to be overridden for individual entities". Pak můžeme přímo na stránce editace termu zvolit, co se bude dít.

Pozor si dejte na nastavení oprávnění – výchozí nastavení je, že administrátor obchází nastavení Rabbit hole, takže pořád vidí všechno. Nezapomeňte na to při testování správného nastavení.

Rabbit Hole permissions

 

Stránka editace Vocabulary s konfigurací Rabbit hole:

Rabbit Hole settings

 

A takto vypadá např. stránka https://www.tesla.com/taxonomy/term/2, kde to není ošetřené:

Rabbit Hole testa