13.2 Ukázková instalace contrib modulu

Už dříve jsme si ukázali, jak se instalují moduly Admin toolbar a Devel. Pro názornost si ukážeme ještě jednu instalaci contrib modulu, tentokrát modulu Save & Edit https://www.drupal.org/project/save_edit.

Proč potřebujeme tento modul? Klasické akce editace nodu - tedy Save, Preview a Delete - tento modul rozšíří o praktické tlačítko Save & Edit. Tedy po uložení nodu budeme opět v jeho editaci.

save edit vysledek

Než se pustíme do instalace, tak je vhodné si udělat zálohu - souborů i databáze.

 

Na stránce modulu si nejdříve zkopírujeme link na instalační balíček (tar.gz nebo zip). Ten použijeme na stránce http://localhost/drupal/admin/modules/install.

Install new module

 

Následná instalace proběhne automaticky.

Zatím máme ale modul akorát stažený a archiv rozbalený. Modul je nyní třeba nainstalovat do Drupalu. Klikneme tedy na odkaz "Enable newly added modules". 

Modul Save & Edit si najdeme v seznamu modulů – sekce Extend – a klikneme na tlačítko Install.

Module install

 

Modul je nyní nainstalovaný, připravený k používání. Začneme tím, že se podíváme na možnosti jeho nastavení, tedy link Configure

Module installed

 

save edit settings

 

V nastavení si hlavně vybereme Content type, pro které chceme mít nové tlačítko Save & Edit k dispozici.

Pokud si v budoucnu přidáte nový Content type, je třeba si jej tady přidat. Automaticky to nefunguje.

 

Tak to byla rychlá instalace contrib modulu. Pokud jej někdy v budoucnu odinstalujete, nezapomeňte potom smazat jeho soubory (c:\xampp\htdocs\drupal\modules\save_edit\).

Některé Contrib moduly potřebují ještě podpůrné PHP/JS knihovny, které se instalují do adresáře libraries. Je to třeba případ modulu colobox a samotné jQuery knihovny Colobox (http://www.jacklmoore.com/colorbox/). To se většinou dočteme na stránce modulu nebo v README.TXT souboru v adresáři modulu po jeho instalaci.