1.1 Komu je tato knížka určena

Tato knížka je určena pro začínající webové vývojáře. Pro zvládnutí všeho základního potřebného stačí mít libovolný operační systém a prohlížeč s přístupem k internetu. A také chuť zkoušet a učit se nové věci. Pokročilejší znalosti (např. co je to PHP a jak si nainstalovat vlastní webserver) se budou hodit, ale nejsou nutné. Stejně tak se hodí znalost anglického jazyka, protože většinu návodů a řešení problémů najdete někde na internetu – ale anglicky.

K dispozici je i oficiální dokumentace Drupal User Guide, a to jak v online verzi https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html, tak i v PDF a eBook (ePub, Mobi, and AZW3) verzi https://www.drupal.org/docs/understanding-drupal/user-guide-e-book-downloads.
Dokumentace ale zatím není plně aktualizována na verzi Drupal 9.

Drupal User Guide

Drupal, Wordpress, Joomla a další

Pokud jste hledali na internetu nejpoužívanější zdarma šiřitelné CMS, určitě se nejčastěji zobrazovala tato tři jména. A pak ještě spousta jiných. Který je nejlepší se nedá říct - vždy konkrétním použití - na tom, co a jak chcete vytvořit. CMS je jenom nástroj, který vám pomáhá – a každý nástroj má své silnější i slabší stránky.

Co hovoří pro Drupal?

Drupal je komplexní systém s mnoha možnostmi, takže naučit se jej trvá déle, než u ostatních "jednodušších" systémů. Často je zmiňována "Drupal learning curve". Právě proto vzniká tento návod, aby pomohl hlavně s prvními kroky.

Pokud si chcete vyzkoušet Drupal ihned, máte možnost díky projektu https://simplytest.me/. Vyberte si verzi Drupal core, pokud chcete tak dodatečné moduly v sekci Advanced options (později už nejdou doinstalovat) a po pár sekundách se můžete přihlásit k čisté instalaci Drupalu (jméno i heslo jsou admin).

Druhou možností je nabídka Try Drupal https://www.drupal.org/try-drupal