14.12 Instalace a konfigurace contrib tématu Panache

Na stránce https://www.drupal.org/project/project_theme si vybereme nějaké téma. Já jsem si tam vybral téma Panache https://www.drupal.org/project/panache ve verzi 8.x-1.1 (released 28 April 2020).

Instalace proběhla bez nejmenších problémů. Téma se nastavíme jako defaultní a hned se můžeme podívat, jak se nám změnila detailní i domovská stránka:

panache detail

 

panache homepage

 

Domovská i detailní stránka vypadají docela hezky, akorát Homepage má nějaké zbytečné elementy (slider ...) nad seznamem našich článků. Co s tím si ukážeme za chvilku, teď se podíváme na nastavení možností tématu. 

 

Začneme ukázkou regionů. Jak je vidět, nalezneme zde asi všechny hlavní potřebné regiony. A taky si hned ověříme, že téma je responzivní – v mobilní verzi se regiony přizpůsobí.

Pozor: na screenshotech není vidět region Right sidebar, i když je definovaný, asi nějaký malý bug.

panache regions

 

panache regions mobile

 

Na obrázku s nastavením tématu je vidět, že kromě klasických možností je tu jen jedna volba navíc, a to "Show Sample Blocks".

panache settings

 

Vypnutím ukázkových bloků se nám domovská stránka o dost zjednoduší. 

panache homepage simple

 

Pokud bychom chtěli zachovat slider a použít vlastní obrázky, museli bychom v editoru upravit soubor C:\xampp\htdocs\blog\themes\panache\templates\page.html.twig (a povolit zobrazení banner-slideshow.html.twig) a samotný c:\xampp\htdocs\blog\themes\panache\templates\includes\banner-slideshow.html.twig

Taková změna by se ale přepsala při následující aktualizaci tématu, takže je třeba s tím počítat.