10.5 Development

Performance 

Configure caching and bandwidth optimization.

Důležité je zde tlačítko pro Clear all caches. Z výkonnostních důvodů si Drupal (stejně jako ostatní systémy) nechává v paměti už jednou vygenerovaný kód, tedy třeba kus stránky jako je nějaký blok …. Cache by měla fungovat automaticky, takže pokud přidáte nový blog post, tak se automaticky objeví na seznamu blog postů, i když ten je cachovaný. 

Občas se ale může stát, že je třeba vyprázdnit cache, aby se nějaká změna promítla. Pokud se tedy např. po nějaké změně v konfiguraci nic neděje, může to být právě problém cache a je třeba jí vymazat.

Další informace viz modul Internal Page Cache.

Agregování souborů .js (JavaScript) a .css (stylesheet) spojí více různých souborů do jednoho, což je lepší pro rychlost zobrazení webu.

Performance

Logging and errors

Configure the display of error messages and database logging.

Viz popis modulu Database logging.

Logging and errors

Maintenance mode (Vývoj: Režim údržby)

Take the site offline for updates and other maintenance tasks.

Důležitá volba, pokud se pustíme například do aktualizace modulů nebo Drupalu. Nebo když děláme nějakou větší akci a nechceme, aby návštěvníci dostali nějakou nekompletní, polo funkční verzi.

Maintanace mód je vhodné testovat jako anonymní uživatel. Pokud se potřebujeme přihlásit zpátky, můžeme použít přímý link http://localhost/drupal/user/login

Maintenance mode

Configuration synchronization

Import and export your configuration.

Už jsem to lehce zmínil dříve, možnost přenášení konfigurace se nám hodí v případě, že máme např. lokální vývojovou (testovací) instalaci, a tyto lokální změny chceme přenést na produkční instalaci. Jeho použití je spíše pro zkušenější uživatele.

Single export

Další informace jsou v kapitole o Core modulu Configuration Manager